Как подписать и отправить отчет в программе Податкова звітність (OPZ)

Можливості для підпису та шифруванню звітів тепер доступні в ОПЗ через меню «Криптування».
Меню містить наступні пункти:

 1. Налаштувати профіль – налаштування підприємства, які будуть використовуватись для підпису.
 2. Видалити профіль – видалення всіх підписаних, відправлених та отриманих документів, що стосуються поточного профілю в ОПЗ. Видаляються тільки файли, передані для відправки; просто збережені звіти залишаються.
 3. Сертифікати – перегляд електронних сертифікатів у сховищі.
 4. Налаштування крипти – параметри шифрування, електронного підпису та серверів центру сертифікації.
 5. Режим захисту – перехід до вікна захисту звітів, в якому відображаються всі передані до відправки в ОПЗ документи (ті, що стосуються поточного профілю підприємства).
 6. Режим відправки – перехід до вікна відправки звітів, в якому відображаються всі захищені (підписані) документи.
 7. Режим прийому – перехід до вікна прийому квитанцій, в якому відображаються прийняті та ще не розшифровані квитанції.
 8.  Режим архіву - перехід до вікна архіву, в якому відображаються всі відправлені документи та отримані квитанції, що їх стосуються.

Налаштування профілю

Вікно підписних параметрів підприємства зображене нижче:

налаштування профілю в едине вікно

 • Вкладка «Загальні» ілюструє код ЄДРПО/ДРФО. Це поле тільки для читання, його значення береться з поточного профілю ОПЗ. Також на цій вкладці налаштовуються типи підписів підприємства. Зверніть увагу, що підпис бухгалтера використовується тільки при наявності печатки, а підпис директора є обов'язковим.
 • Вкладка «Каталоги» дозволяє вказати, в яких папках будуть зберігатися звіти на різних стадіях. Рекомендовано залишити каталоги за замовчуванням.
 • Вкладка «Електронна пошта» налаштовує поштову скриньку, за допомогою якої будуть відправлятися звіти та прийматися квитанції. Щоби налаштувати пошту, натисніть на кнопку «Створити акант…», з'явиться відповідне вікно:

 настройка почты в программе единое окно
Тут треба вказати свою електронну адресу та пароль до неї. Після цього треба натиснути кнопку «Перевірити», щоби впевнитись у функціонуванні поштової скриньки.
Для більшості поштових сервісів специфічні налаштування встановлюються автоматично, в іншому разі треба натиснути кнопку «Показати деталі» та заповнити поля відповідно до рекомендацій вашого сервісу.
Зверніть увагу, що зареєструвати поштову скриньку ви маєте самостійно. Для автоматичної відправки електронної звітності оптимально підходить пошта від порталу Ukr.net. Також треба пересвідчитись, що в налаштуваннях пошти включена опція пересилання POP3.

У вікні налаштувань криптографії можна вказати каталог сховища сертифікатів та різні параметри сертифікації ключів, що призначені для досвідчених користувачів. Рекомендовано залишити всі налаштування за замовчуванням.

При переході до вікна захисту автоматично зчитуються всі звіти, підготовані в ОПЗ до відправки, що стосуються поточного профілю:

зчитування звітів до відправки з опз для підписання. Загрузка отчетов подготовленных для отправки в опз для подписания.
 
Також можна додати до списку звіти, створені в інших програмах, за допомогою кнопки «Додати з файлу…».

Підписання та відправка

Кнопка «Захистити звіти» розпочинає процес підписання, що складається зі зчитування особистого ключа у захищеному робочому столі та перевірки сертифікатів. Процедура повторюється для кожного підпису, вказаного в налаштуваннях профілю (один, два чи три рази).
Якщо під час перевірки, будуть відсутні якісь сертифікати, програма запропонує завантажити їх з сертифікаційних центрів.
Підписання відбувається автоматично для всіх документів у списку. Якщо якісь документи підписувати не треба, потрібно спочатку видалити їх зі списку, натиснувши на них правою кнопкою миші.

Вікно відправки містить всі захищені звіти, що стосуються поточного профілю:

защищенные отчеты опз
 
Кнопка «Відправити звіти» розпочинає автоматичний процес відправки захищених документів (поштова скринька повинна бути коректно налаштована). Якщо якісь документи відправляти не треба, потрібно спочатку видалити їх зі списку, натиснувши на них правою кнопкою миші.

Вікно прийому містить всі прийняті квитанції та повідомлення, що стосуються поточного профілю:
 Принятые квитанции опз
Спочатку треба натиснути кнопку «Отримати квитанції» та дочекатися завершення прийому.

Потім треба натиснути кнопку «Розшифрувати квитанції», щоб мати можливість їх переглянути. При цьому один раз необхідно вказати особистий ключ печатки (при відсутності - директора) для розшифровки.

Розшифровані квитанції та відправлені звіти відображаються у вікні архіву:

расшифрованные квитанции в опз
 
При необхідності будь-який звіт можна видалити з архіву, натиснувши на нього правою кнопкою миші.
Архів містить фільтр, що дозволяє відображати тільки ті документи, що відповідають обраному періоду.

Червона стрілка у правому верхньому куті дозволяє повернутися до основного модулю ОПЗ.