Обновления программ электронной отчетности.

Можно ли зарегистрировать налоговые накладные в ЕРНН, если НДС-регистрация аннулирована?

  Податківців запитали: чи має право особа, реєстрацію платника ПДВ якої анульовано, зареєструвати складені податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, якщо з дати їх виписки ще не минуло 15 календарних днів?      

 Відповідь фіскалів була наступною.

Відповідно до п. 184.1 ст. 184 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), реєстрація платником ПДВ діє до дати її анулювання, яка проводиться шляхом виключення особи з реєстру платників ПДВ у відповідних випадках.        Згідно з п. 184.2 ст. 184 ПКУ анулювання реєстрації здійснюється на дату:        

  • подання заяви платником податку або прийняття рішення контролюючим органом про анулювання реєстрації;        

  • зазначену в судовому рішенні;        

  • припинення дії договору про спільну діяльність, договору управління майном, угоди про розподіл продукції або закінчення строку, на який утворено особу, зареєстровану як платник податку;        

  • що передує дню втрати особою статусу платника податку на додану вартість.      

 При цьому датою анулювання реєстрації платника податку визначається дата, що настала раніше. Пунктом 201.1 ст. 201 ПКУ платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.        

Тобто оскільки право на складення податкових накладних та реєстрацію їх в ЄРПН має особа, що зареєстрована платником ПДВ, то на дату анулювання реєстрації платника ПДВ таке право вказаною особою втрачається.        

Таким чином, особа, реєстрацію платника ПДВ якої анульовано, не має права зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних у ЄРПН, незалежно від того, що з дати їх виписки ще не минуло 15 календарних днів.

 

Пятница, 16 октября, 2015