Ответы на вопросы участников вебинара по ЕСВ от 18.09.2015

Сотрудники Черкасской ГФС провели вебинар посвященный вопросам отчетности по Единому социальному взносу и уведомления о приеме работника на работу.

Вебинар проходил в 18.09.2015 (Посмотреть вебинар)

Консультировали:

  • начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб та майнових податків ГУ ДФС у Черкаській області Віталій Лушников 
  • завідувач сектору адміністрування єдиного внеску Наталія Бойко.
Назва суб’єкта господарювання
Запитання
Відповідь
ПП Шепель Т.М.
Порядок сплати ЄСВ для новоствореного суб’єкту господарювання – приватного підприємця на загальній та спрощеній системі
Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування за себе сплачують 34,7 % від суми чистого доходу, зазначеного в річній декларації про майно та майновий стан. Фізичні особи – підприємці на спрощеній системі оподаткування (єдиний податок) за себе сплачують 34,7 % від розміру мінімальної заробітної плати.
Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію за віком або соціальну допомогу.
ПП Зайцев Д.В.
Чи можна повідомляти про прийом на роботу поштою? Якщо можна, то в який термін треба повідомляти?
Не можна. Постанова № 413 не містить посилання на норми подання страхувальником повідомлення про прийняття працівника на роботу поштою.
ПП Черкес Т.В.
Якщо нами перераховано кошти після 15 вересня п.р. на старі рахунки? Чи потрібно писати заяву на повернення та переведення коштів на нові рахунки?
Не потрібно.
ПП Дем’янчук О.Г.
Чи буде вважатись порушення строком повідомлення про прийом на роботу, якщо наказ і повідомлення датовані одним днем?
 Інформування та надання роз’яснень стосовно законодавства про працю належать до компетенції Мінсоцполітики.
ПП Котенко А.І.
Яка передбачена відповідальність за несвоєчасне повідомлення на роботу та якими контролюючими органами вона застосовується?
 Інформування та надання роз’яснень стосовно законодавства про працю належать до компетенції Мінсоцполітики.
ПП Тарасенко Н.Г.
Який порядок коригування у звітності по ЄСВ, якщо допущена помилка?
При виправленні помилок необхідно враховувати якого змісту помилка. Якщо помилка не стосується сум нарахованого доходу та нарахованого єдиного внеску, то необхідно подати скасовуючі та початкові відомості. Якщо не вказано застраховану особу в таблиці 5, то необхідно подати додаткову таблицю 5 за той місяць, в якому не відобразили дану особу. Якщо помилка стосується сум нарахованого доходу та нарахованого єдиного внеску, то виправлення робиться в звітному місяці використовуючи коди типів нарахувань. Наприклад, якщо допустили помилку в звіті за липень, а виявили дану помилку в серпні після закінчення звітного періоду, то виправити її можливо тільки в звіті за серпень.
Лимаренко О.М.
Якщо у платника є Повідомлення про припинення підприємницької діяльності(закриття) від держреєстратора. Чи застосовується в такому випадку адміністративний штраф за неподання, несвоєчасне подання звітності по ЄСВ?
Так, в межах Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ДОТ «Тимурівець»
Чи застосовуються штрафні санкції за несвоєчасне подання «Повідомлення про прийняття на роботу»?
 Інформування та надання роз’яснень стосовно законодавства про працю належать до компетенції Мінсоцполітики.
Управління освіти, молоді та спорту ВК Смілянської МР
У нас ведеться централізована бухгалтерія (нарахування з/п та сплата ЄСВ) за всі структурні підрозділи (школи, дит. садки). Але школи та садочки перебувають окремо на обліку, як  неплатники податків, але є платниками єдиного внеску. Хто повинен подавати «Повідомлення про прийняття на роботу» Управління освіти чи структурні підрозділи, які не нараховують з/п?
 Інформування та надання роз’яснень стосовно законодавства про працю належать до компетенції Мінсоцполітики.
Носачівська с/р
Чи подається «Повідомлення про прийняття на роботу» на працівників, які прийняті на громадські роботи через Центр зайнятості?
 Інформування та надання роз’яснень стосовно законодавства про працю належать до компетенції Мінсоцполітики.
Лавр-Агро
На підприємстві мобілізовано працівника з 10.08, а до 10.08 він перебував у щорічній відпусці за яку нараховано з/п в сумі 560,00 грн. Чи потрібно здійснювати донарахування до мінімальної з/п?
У разі якщо сума нарахованої заробітної плати (основна заробітна плата за фактично відпрацьований час працівника призваного в середині місяця на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період та його додаткова заробітна плата (середній заробіток) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який вона нараховується, то підприємство має нараховувати єдиний внесок виходячи із законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати. Якщо сума нарахованої заробітної плати дорівнює або перевищує розмір мінімальної заробітної плати, сума єдиного внеску розраховується із фактично нарахованої заробітної плати. При цьому утримання єдиного внеску із заробітної плати найманого працівника здійснюється із фактично нарахованої заробітної плати.
Спектр
У працівника протягом місяця нараховано з/п та лікарняний в сумі становить менше мінімальної з/п, при донарахуванні до мінімальної з/п , який потрібно застосовувати відсоток (33,2%) чи по класу ризику?
По класу ризику.
ФОП Лементовський І.О.
Чи може суб’єкт підприємницької діяльності направляти поштою повідомлення про прийняття працівника на роботу?
Не може. Постанова № 413 не містить посилання на норми подання страхувальником повідомлення про прийняття працівника на роботу поштою.
ФГ «Урожай»
В день звернення працівника по питанню працевлаштування підписується  наказ і працівник приступає в цей самий день до роботи, чи вважатиметься в такому випадку порушенням подання повідомлення про прийняття на роботу в цей самий день
 Інформування та надання роз’яснень стосовно законодавства про працю належать до компетенції Мінсоцполітики.
ФОП Кожушко Віктор Борисович
В який термін та за якою формою подають звіт щодо сум нарахованого єдиного соціального внеску фізичні особи – підприємці без використання праці найманих працівників?
Фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до фіскальних органів Звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік. Звіт подається за формою Додатка 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затверджений Наказом Міністерства фінансів України 14 квітня 2015 року № 435 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2015 р. за N 460/26905.
ФОП Пшенична Вікторія Миколаївна
 
 
Який порядок нарахування та відображення у звіті про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів сум нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації,на особливий період? 
Постановою № 435 додано нові коди категорій застрахованих осіб: 47 код - працівники - громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних осіб, зазначених в абзаці другому пункту 1 частини першої статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування"; у фізичних осіб - підприємців на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством; у фізичних осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та в інших фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту). Базою нарахування єдиного внеску є- сума нарахованої середньої заробітної плати, розвір ЄСВ нараховується  на заробітну плату (дохід) застрахованої особи страхувальником відповідно до класу професійного ризику виробництва в діапазонах 36,76 - 49,7, до яких віднесено платника єдиного внеску та  утримується із заробітної плати (доходу) застрахованої особи у розмірі 3,6 %;
 48 код - Особи, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, яких призвали на військові збори та/або мобілізували з 01 березня 2014 року відповідно до Закону України від 27 березня 2014 року N 1169-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації". Базою нарахування єдиного внеску є- виплати, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. ЄСВ не нараховується та не утримується.
ФОП Плахотник Леонід Савович
Як відображається у звіті щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування нарахування єдиного внеску у разі коли база нарахування єдиного внеску із заробітної плати за основним місцем роботи не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата?
Сума різниці зазначається в окремому рядку таблиці 6 із застосуванням коду типу нарахувань — 13, а в разі здійснення перерахунку суми різниці за минулі періоди з типами нарахувань «2» та/або «3».
 
ТОВ ЗК «Хорс»
Як оподатковувати ЄСВ оплату перехідного лікарняного, якщо в останньому місяці виплата становить менше мінімальної зарплати?
Якщо якщо в останньому місяці нараховано тільки лікарняний, розмір якого становить менше мінімальної зарплати, утримання (2%) будуть становити із фактичної суми нарахованого лікарняного, а нарахування (33,2%) необхідно донарахувати до мінімальної заробітної плати. Якщо в останньому місяці крім лікарняного була нарахована заробітна плата і сукупний дохід (заробітна плата + лікарняний) становить менше мінімальної заробітної плати необхідно донарахувати до мінімальної заробітної плати за ставкою відповідно до класу ризику.
ФОП Шпак Н.І.
На підставі чого ФОП може внести запис до трудової книги найманого працівника ?
 
 Інформування та надання роз’яснень стосовно законодавства про працю належать до компетенції Мінсоцполітики.
ПрАТ «Миронівська птахофабрика»
Чи може підприємство застосувати понижуючий коефіцієнт ЄСВ, якщо кількість найманих працівників у 2015 році не змінилася, тобто залишилася як і в 2014 році?
Так, може.
ФОП Гейко Л.В.
Чи обов»язково потрібно фізособам підприємцям складати наказ про приймання на роботу найманого працівника?
 Інформування та надання роз’яснень стосовно законодавства про працю належать до компетенції Мінсоцполітики.
ПАТ «УкрНафта»
Які виплати входять до бази нарахування при розрахунку понижуючого коефіцієнта ЄСВ?
Суми нарахованої заробітної плати, винагород за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, на яку нараховується єдиний внесок. Суми вищезазначених виплат по інвалідах не враховуються.
ФОП Чайка О.А
Чи може ФОП заводити працівнику нову трудову книгу ,якщо така не заводилась?
 
 Інформування та надання роз’яснень стосовно законодавства про працю належать до компетенції Мінсоцполітики.
ФОП Ткаченко  М.А.
Який термін зберігання документу на підставі якого внесено запис до трудової книги?Де його зберігати?
 
 Інформування та надання роз’яснень стосовно законодавства про працю належать до компетенції Мінсоцполітики.
ФО-П «Халудров С.В.»
Коли зафункціонує електрона форма повідомлення про прийняття на роботу?
Державною фіскальною службою України розроблено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (за версією чинною на дату подання повідомлення), яке розповсюджується на безоплатній основі, зокрема розміщено в розділі «Платникам податків про електронну звітність» офіційного веб - порталу Державної фіскальної служби України (]]>http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/]]>).
ФО-П «Дорошенко В.П.»
Як відобразити в звітності по ЄСВ, суму заробітної плати, яка не була в повній мірі відображена в звіті за попередній період?
Відобразити при подачі звіту за звітний період, проставити код типу нарахувань -2, та місяць і рік до якого відноситься дана виплата.Кількість перебування в трудових відносинах не проставляти.В реквізитах17,18,20,21 таблиці 6 проставити відповідно суми нарахованого доходу та утриманого і нарахованого єдиного внеску.
Стецівська сільська рада
З Центра зайнятості направляються громадяни на громадські роботи. Направлення оформляють, наприклад, 14.09.15 і з 14.09.15 будуть працювати. Чи буде порушенням подання Повідомлення 14.09.15?
 Інформування та надання роз’яснень стосовно законодавства про працю належать до компетенції Мінсоцполітики.
ФО-П «Гретченко Л.Г.»
Яка відповідальність за несвоєчасну подачу Повідомлення для ФО-П? Хто буде перевіряти та накладати  штрафи?
Інформування та надання роз’яснень стосовно законодавства про працю належать до компетенції Мінсоцполітики.
Стецівська сільська рада
Голова сільської ради із 17.08.15 мобілізований до армії. Чи відображати його у табл.5 додатку 4 Звіту по ЄСВ та як відобразити нараховану середньомісячну зарплату у табл.6 дод.4 Звіту?
Ні, не відображати в таблиці 5 додатку 4. В таблиці 6 відобразити з кодом 48 - Особи, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, яких призвали на військові збори та/або мобілізували з 01 березня 2014 року відповідно до Закону України від 27 березня 2014 року N 1169-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації". Базою нарахування єдиного внеску є- виплати, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. ЄСВ не нараховується та не утримується.
ПП "МОНТЕКОМ"
Чи нараховується ЄСВ мобілізованим?
ЄСВ не нараховується на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
ТОВ „Щедрий стіл”
Коли застосовувати понижуючий коефіцієнт?
Понижуючий коефіцієнт розраховується окремо за кожен місяць, якщо має місце виконання умов для застосування понижуючого коефіцієнту відповідно до Закону 2464.
Спілка підприємців
Чи можна повідомляти про прийом на роботу працівника поштою?
Не можна. Постанова № 413 не містить посилання на норми подання страхувальником повідомлення про прийняття працівника на роботу поштою.
Відділ освіти Христинівської РДА
Чи потрібно приносити накази до податкової разом із повідомленням про прийняття на роботу працівника?
Накази приносити не потрібно. Звіт можна також подавати в електронній формі.
Відділ освіти Христинівської РДА
Чи потрібно повідомляти податкову про звільнення працівника, якщо так то яким чином?
Окреме повідомлення про звільнення працівника не передбачено. Достатньо Табл. 5 звіту з єдиного внеску.
Олексієнко О.І.
Коли планується зниження ставки ЄВС?
Дане питання не належить до компетенції фіскальної служби.
ПП "Фа-Арт"
Коли потрібно надіслати повідомлення про прийняття працівника на роботу, якщо дата наказу про прийняття співпадає з датою початку його роботи?
 Інформування та надання роз’яснень стосовно законодавства про працю належать до компетенції Мінсоцполітики.
СТОВ Степанки
Доброго дня. Скажіть чи є наразі можливість повідомляти органи ДФС про прийнятого працівника засобами електронного зв’язку? Працює програмне забезпечення?
Державною фіскальною службою України розроблено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (за версією чинною на дату подання повідомлення), яке розповсюджується на безоплатній основі, зокрема розміщено в розділі «Платникам податків про електронну звітність» офіційного веб - порталу Державної фіскальної служби України (]]>http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/]]>).
Корсунь-Шевченківський, чат
Ставим код 29, а шо далі робить як воно неприйма звіт по тій причині шо не всі реквізити заповнені?
 
Наприклад: якщо працівник в серпні місяці 2015 року отримав заробітну плату за відпрацьовані  дні та нарахований лікарняний за дні тимчасової непрацездатності, то в таблиці 6 Додатку 4 за серпень місяць 2015 року заноситься дана  застрахована особа двома рядками: у першому проставляється код застрахованої особи 1, місяць та рік : 08 2015, кількість календарних днів перебування в трудових відносинах – 31, суми заробітної плати та суми нарахованого та утриманого ЄВ (по класу ризику та 3,6%). В іншому рядку відображається код застрахованої особи 29, місяць та рік : 08 2015, кількість календарних днів тимчасової непрацездатності відповідно до лікарняного, суми нарахованого лікарняного та суми нарахованого та утриманого ЄВ (33,2% та 2,0%).
Корсунь-Шевченківський, чат
Чи обов’язково показувати тип нарахувань 13 якщо у платника постоянно зарплата менша мінімалки?
 
Якщо працівник працює на основному місці роботи і заробітна плата менша мінімальної, то необхідно донараховувати щомісячно до мінімальної зарплати і обов’язково відображати суму різниці  під типом нарахувань 13.
 
Корсунь-Шевченківський, чат
Як подати і заповнити звіт в додатку 4 таблиці 6, якщо донарахували лікарняний за попередні роки за рахунок ФСС?
 
Якщо  наприклад в серпні 2015 донарахували лікарняний за попередні роки (наприклад 9 місяць 2013 року), то в звіті за серпень 2015 року заносимо дану  застраховану особу з  код застрахованої особи 29, місяць та рік : 09 2013, кількість календарних днів тимчасової непрацездатності – якщо в звіті за 09 місяць 2013 року було проставлено правильну кількість днів, то в звіті за серпень 2015 поле буде пусте, якщо неправильну,то необхідно проставити різницю між тою кількістю днів що була проставлена у звіті за вересень 2013 та фактичною кількістю днів, проставляємо суми нарахованого лікарняного та суми нарахованого та утриманого ЄВ (33,2% та 2,0%).
ТОВ ЗК «Хорс», чат
Як оподатковувати ЄСВ оплату перехідного лікарняного, якщо в останньому місяці виплата становить менше мінімальної зарплати?
Якщо якщо в останньому місяці нараховано тільки лікарняний, розмір якого становить менше мінімальної зарплати, утримання (2%) будуть становити із фактичної суми нарахованого лікарняного, а нарахування (33,2%) необхідно донарахувати до мінімальної заробітної плати. Якщо в останньому місяці крім лікарняного була нарахована заробітна плата і сукупний дохід (заробітна плата + лікарняний) становить менше мінімальної заробітної плати необхідно донарахувати до мінімальної заробітної плати за ставкою відповідно до класу ризику.
Вторник, 22 сентября, 2015