Создание налоговой накладной СОНАТА
Отправка налоговой накладной СОНАТА
Получение налоговой накладной от контрагента СОНАТА
Первоначальная настройка
Розпочати роботу слід з налаштування власного профілю. Відкрийте вкладку "Профіль організації - Реєстраційна інформація". Відмітьте галочкою, що ви є платником податку на додану вартість.
Також обов`язково внесіть свій Індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість, збережіть зміни.
Перейдіть до Довідника контрагентів: Меню - Довідники - Контрагенти. Якщо потрібний контрагент є в переліку, натисніть "Редагувати", якщо ж такого немає, його слід "Додати".
Вкажіть його код ЄДРПОУ та адресу електронної пошти (це обов'язково, на цю адресу йому будуть надходити ваші податкові накладні).
Перейдіть до закладки "Сертифікат". Тут вам необхідно завантажити сертифікат контрагента, на який будуть шифруватися накладні. При цьому ніхто, окрім отримаувача, не зможе розшифрувати відправлену вами ПН. Обирати слід ключ печатки і обов'язково саме той, який ваш контрагент налаштував у профілі. При навяності у контрагента ключів від кількох різних центрів сертифікації тут можна помилитись, тому завчасно узгодьте з контрагеном, який саме ключ він буде використовувати.
Ви можете завантажити сертифікат самостійно, якщо отримали його безпосередньо від контрагента. Або ж натисніть "Завантажити - з сайту АЦСК...".
На вкладці "Додаткові" встановіть галку "Платник ПДВ", та вкажіть його індивідуальний податковий номер як платника податку на додану вартість. Потім натисніть "ОК".
Далі перейдіть до Меню - Криптобібліотека - Налаштування - TSP-сервер та встановіть галку "Отримувати позначку часу", потім оберіть TSP-сервер: натисніть кнопку "З сертифіката" та оберіть сертифікат відповідного АЦСК. Після цього натисніть OK.
Можна розпочинати роботу по обміну податковими накладними.
Создание налоговой накладной СОНАТА
Роботу над новим документом зручно розпочинати через "Меню -> Створити -> Новий звіт". Після вибору категорії звітів з'явиться вікно вибору шаблону.
Зверху потрібно вибрати звітний рік та період, а також стан звіту. Для бланків ЄСВ також з'являється поле "Вихідний номер".
В лівій частині вікна є список доступних розділів звітності. Відкрити розділ можна подвійним кліком на його назві. Праворуч відображуються назви звітів, що стосуються обраного розділу та звітного періоду. Зверніть увагу, що всі бланки мають чітке розмежування за періодом. Наприклад, якщо обрати звітний період "Рік", то щомісячні та квартальні звіти не потраплять у список.
При виборі нової податкової накладної з'явиться відповідне вікно початкових параметрів накладн
Після вибору шаблону відкривається вікно заповнення бланку, ідентичне паперовій версії.
После создания, накладную нужно заполнить и сохранить.
Отправка налоговой накладной СОНАТА
Оберіть потрібну ПН в переліку накладних, натисніть "Відправити", програма запропонує обрати отримувача - реєстрація в ЄДР чи контрагент.
Також слід зазначити, що до реєстру відправляється лише підписана накладна. Контрагенту можна надіслати накладну, навіть якщо на неї ще не накладено підпис, але файл відправленої накладної все-одно буде підписано та зашифровано.
Получение налоговой накладной от контрагента СОНАТА
Отримання накладних від контрагентів відбувається у рамках загального прийняття пошти, для чого треба натиснути кнопку "Перевірити пошту".
Перед вами відкриється вікно перевірки вхідних повідомлень, в якому буде зазначено, що ви отримали/не отримали нову накладну, витяг, чи квитанцію.
Отримана накладна буде перенесена до вкладни "Податкові накладні" - "Отримані".
Якщо накладна була зашифрована на той сертифікат печатки, який налаштовано у вашому профілі, то при її отриманні розшифрування відбувається автоматично. Якщо ж ключі відрізняються, тоді накладна залишиться зашифрованою, а при натисненні на кнопку "Розшифрувати" Соната видасть сповіщення про неможливість виконня дії:
Для уникнення такої ситуації вам і вашому контрагенту слід узгодити, на які саме сертифікати будуть шифруватися накладні.