ЕЦП від ІДД ДПС для осіб 14 - 18 років - чи можна отримати?

Для того, щоб неповнолітня особа віком від 14 до 18 років могла отримати електронні довірчі послуги (ЕДП), крім стандартного переліку документів для фізичної особи, необхідно надати письмову згоду хоча б одного з батьків (усиновлювачів) або піклувальників на вчинення правочинів цією особою та засвідчену копію свідоцтва про народження. Також потрібна присутність одного з батьків з оригіналом паспорта у відокремленому пункті реєстрації.

З переліком документів для отримання ЕДП фізичною особою можна ознайомитися у розділі «Отримання електронних довірчих послуг» на вебсайті Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Державної податкової служби України (]]>https://ca.tax.gov.ua/]]>), обравши відповідну категорію. Також можливо надати документи за допомогою функції «Шерінг» у застосунку «Дія».

Якщо особа віком від 16 років зареєстрована як фізична особа – підприємець, згода батьків не потрібна.

Неповна цивільна дієздатність фізичної особи віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років (неповнолітня особа) визначена ]]>ст. 32 ЦКУ]]>. Відповідно до частини другої ст. 32 ЦКУ неповнолітня особа вчиняє інші правочини за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників. Згода на вчинення неповнолітньою особою правочину має бути одержана від батьків (усиновлювачів) або піклувальника та органу опіки та піклування відповідно до закону (]]>ч. 4 ст. 32 ЦКУ]]>). 

Пятница, 21 Июнь, 2024

Возможно вас заинтересует:

Материал подготовил Леонид Кузнецов