ТОВ “Ключові системи” исключено из Доверительного списка поставщиков электронных услуг

Обращаем Ваше внимание, что на сайте Центрального удостоверяющего органа (ЦЗО) присутствует информация об исключении ООО “Ключевые системы” из перечня Квалифицированных поставщиков электронных доверительных услуг согласно Приказу Министерства Цифровой Информации. Ознакомиться с приказом можно по ссылке: ]]>https://www.czo.gov.ua/download/docs/nakaz88.pdf]]>. Эта информация была опубликована 04 июня 2020 года.

Поэтому, электронные ключи, выданные ТОВ “Ключові системи" могут не работать в различных программах для подачи отчетности, например в Арт-звит ПРО, ]]>Соната]]>.

Сегодня (11/06/2020) ]]>на официальном сайте АЦСК]]> были опубликованы принятые ими меры по восстановлению работы электронных ключей:

Інформуємо про останні події.

  1. ДП “ДІЯ”, яке адмініструє ЦЗО Мінцифри, незаконно блокує сертифікати клієнтів ТОВ “Ключові системи”, що не передбачено ані законом України “Про електронні довірчі послуги, ані Наказом Мінцифри №88 ]]>https://www.czo.gov.ua/download/docs/nakaz88.pdf]]>

Відповідно до п. 1 ст. 24 Закону України “Про електронні довірчі послуги” кваліфікований сертифікат відкритого ключа вважається чинним, якщо на момент перевірки чинності був чинним кваліфікований сертифікат відкритого ключа суб’єкта, який видав сертифікат. Кваліфікований сертифікат відкритого ключа ТОВ “КС” був чинним до 04.06.2020 року. Ви маєте чинні сертифікати. Блокування Ваших сертифікатів – незаконне!

  1. Учора відбулась відеонарада між КС і Мінцифри, яка звелась до а) вимоги зняти з нашого сайту інформацію про грубі порушення Мінцифри, які зараз відбуваються; б) перекладення вини за нинішню ситуацію на Держспецзв’язку.
  1. Вимога Мінцифри передати клієнтську базу до ДП “ДІЯ не може бути реалізована.

ДП “ДІЯ” Мінцифри, яке адмініструє ЦЗО, взагалі не має ані Атестату КСЗІ, ані самої КСЗІ, а тому не може захистити Ваші персональні дані. На сайті Мінцифри ДП “ДІЯ” розмістило Атестат КСЗІ, який належить іншій юридичній особі, що є службовим підлогом. ]]>https://www.czo.gov.ua/download/docs/20969.pdf]]> .

Тобто, якщо у “КС” прострочений документ Атестат на КСЗІ, а всі підсистеми КСЗІ працюють у штатному режимі, що підтверджується відсутністю зауважень при перевірці, то ДП “ДІЯ”, яке відповідає за всю цифрову інфрастуктуру країни, не має ані Атестату КСЗІ, ані самої КСЗІ.

Виходячи із вимог Закону, Держспецзв’язок негайно має винести рішення про блокування всіх сертифікатів всіх Надавачів ЕДП, які є у Довірчому списку Мінцифри-ЦЗО.

“КС” вимагає від ДП “ДІЯ” негайно роблокувати сертифікати наших клієнтів!

“КС” вимагає законного покарання ініціаторів використання державних органів у нечесній конкурентній боротьбі!

 “КС” пропонує керівництву Держспецзв’язку і Мінцифри, за участі авторитетних експертів і представників громадськості, провести конструктивні переговори щодо вирішення нинішньої ганебної ситуації на ринку електронних довірчих(!) послуг.

p.s. 1. Скаргу до Держспецзв’язку подало ТОВ “Депозит сайн”, яке ніби то через порушення “КС” зазнало моральної шкоди. Згідно законодавства моральна шкода встановлюється виключно судом, а не перевірками контролюючих органів. Можливо вагомості скарги ТОВ “Депозит сайн” додає той факт, що у керівництві ДП “ДІЯ”, якому ТОВ “КС” має передати клієнтську базу, працює дружина керівника ТОВ “Депозит сайн”. І саме за його скаргою про “моральну шкоду” Держспецз’язком проводилась позапланова перевірка “КС” під час дії карантинного мораторію на перевірки.

     Подання Держспецзв’язку було 02.06.20р. І саме у цей день ТОВ “Депозит сайн” було включено до Довірчого списку Мінцифри, тобто скаржник-користувач електронних довірчих послуг став надавачем цих послуг. А вже через день (04.06.20р.) Мінцифри виключило “КС” зі свого Довірчого списку, втягнувши у боротьбу за цифровий ринок десятки тисяч користувачів.

p.s. 2. Також ми чекаємо пояснень: чому із Довірчого списку не виключено ДП “ДІЯ”, яке не має Атестату КСЗІ, і чому із Довірчого списку не виключено ТОВ “Депозит сайн”, яке подало до ЦЗО недовірні дані.

Четверг, 11 Июнь, 2020

Возможно вас заинтересует:

Материал подготовил Леонид Кузнецов